Upozornění: z kapacitních důvodů přijímám objednávky pouze přes webový formulář!

Předělávky starších nebo nepovedených PMU NEPROVÁDÍM.

Microdermalní piercing

Microdermal - Podkožní implantát / bodový piercing

je piercing, který leží na jakémkoli plochém povrchu těla a je držen na místě pomocí kožní kotvy,
která je upevněna pod kůži. Obyčejné tělové piercingy mají vstupní a výstupní dírku pro daný
piercing, ale v kožním piercingu, šperky jsou uloženy na povrchu a jsou zajištěna kotvou, která je
zakotvena v kožní vrstvě (pod kožní tkání).
Tento typ dermálního piercingu je dnes velmi oblíbený, protože může být umístěn téměř na jakémkoli
plochém povrchu těla.
Můžete vytvářet vzory pomocí několika mikrodermálů, nebo můžete také připojit ozdobu, která je
oblíbená u dermálních piercingů. Možnosti přizpůsobení jsou nekonečné!

JAKTO, ŽE MIKRODERMAL ZŮSTANE NA MÍSTĚ?

Podkožní kotva má základnu, která drží mikrodermál v úhlu 90 stupňů. Tato základna má v sobě většinou několik dírek. Jak je kotva umístěna pod kůží, pokožka se začne hojit kolem kotvy a nová kůže se rozrůstá přes otvor a připevní se k pokožce na druhé straně. Protože kůže roste skrz otvor,
kotva by měla zůstat na místě, aniž by se pohybovala.

Microdermal

1.000Kč
  • Další ceny:
  • Čištění 400Kč
  • Vytažení 500Kč
  • Náhradní kamínek 400Kč
Objednat se

RIZIKO ODMÍTNUTÍ MIKRODERMÁLNÍHO PIERCINGU VAŠÍM TĚLEM

Ze všech typů piercingu jsou microdermály nejvíce náchylné na odmítnutí vaším tělem. To znamená, že než se kůže rozroste kolem šperku, tělo se bude proti “cizímu předmětu” bránit tím, že ho posune blíže k povrchu kůže až do úplného vypuzení.
Kožní implantáty představují vysoké riziko odmítnutí, protože nemohou proniknout hluboko do kůže.

JAK UDRŽET MIKRODERMÁL NA MÍSTĚ A ZABRÁNIT VYPADNUTÍ?

Bohužel těla některých lidí vše odmítnou, takže pokud se jednou setkáte s odmítnutím vašeho
mikrodermalu, anebo jiného piercingu, je pravděpodobné, že se to stane znovu.

V případě, že se Vám zdá, že microdermal vypadává, kontaktujte mě. V takových případech (kdy kotva není venku) je možné ho ještě zachránit.

KRITICKÁ RIZIKA PRO PIERCING

INFEKCE:

Mikrodermál je všeobecně nejnáchylnější k infekci zhruba první týden po aplikaci šperku. Infekci poznáte podle toho, že okolí vpichu je zarudlé, horké a citlivé na dotek. Pokud je infekce drobná, postačí, když si na vatový polštářek nanesete desinfekci s co nejmenším obsahem alkoholu a budete si ranku jemně potírat do odeznění infekce. Vhodný je také odvar z heřmánku a hřebíčku a potírat roztokem.

Pokud je infekce velká a tělo již začalo vylučovat šperk, kontaktujte mě (nejlépe přes zprávy a pošlete fotku), odborně Vám poradím s dalším postupem.

Pokud vám místo vpichu oteklo, pravděpodobně uzávěr mikrodermálu tlačí na otok a tím mu brání v zahojení. V takovém případě doporučujeme vnější závit šperku odšroubovat, ranku zalepit sterilním lepením a počkat, než otok ustane. Ačkoliv se dermal hojí prakticky rychleji než klasický piercing (průměrně 1-3 týdny), z hlediska hygieny je podstatně náročnější, a proto je potřeba k němu přistupovat opravdu zodpovědně.

JIZVA:

Při odstranění šperků nebo po odmítnutí může dojít k zjizvení kolem oblasti. Pro snížení jizvy udržujte oblast čistou a zvlhčuje jemným olejem, jako je jojobový olej. Pokud se již objevila hluboká, trvalá jizva, možná byste mohli minimalizovat vzhled jizev pomocí kožních výplní s kyselinou hyaluronovou, které jsou podávány licencovaným profesionálem.

Pro koho je vhodný?

Pro každého bez rozdílu věku (dermál mohu aplikovat od 12 let věku, ale POUZE s doprovodem rodiče!) a pohlaví.

Od kdy?

Od 12 tého roku věku.

Kdy NENÍ vhodný piercing?

• Nemoc, horečnaté stavy, akutní onemocnění, cukrovka, kardiostimulátor, srdeční choroby, cévní choroby, • snížena srážlivost krve, snížena imunita, užívání antibiotik, léků na ředění krve, • kožní nemoc, dermatitida, vyrážka, epilepsie, HIV, rakovina, • alergie na známou látku • těhotenství (relativní kontraindikace) • příliš kapilární pleť, psychické onemocnění či celková psychická nepohoda či úzkost • COVID (vakcína i nemoc) – Proceduru lze provést nejdříve za 4 týdny

Péče po aplikaci piercingu:

Microdermal piercing těsně po aplikaci nijak zvlášť nebolí. Můžete cítit pod kůží tlak a piercing je obvykle citlivější pouze na dotek. Piercingu se v žádném případě nedotýkejte neumytými rukami. Můžete si tak do čerstvé rány snadno zanést infekci, která by mohla zapříčinit odmítnutí šperku a obranou reakci těla, při které by se mohlo pokusit šperk vyloučit z těla.

V prvním týdnu doporučujeme microdermal piercing přelepovat sterilní náplastí s polštářkem. Zhruba do jednoho týdne by se měla ranka kolem vložené kotvy stáhnout, sníží se riziko infekce. Překrývání však doporučujeme ještě minimálně 10-14 dní.

V následujících týdnech kryjte microdermal náplastí, pokud plánujete navštívit prašné, zakouřené nebo jinak znečištěné prostory. K úplnému stažení rány kolem šperku i uvnitř pod kůží dochází zhruba 2 měsíce po aplikaci piercingu. Do té doby nedoporučujeme koupání v bazénech, a i doma si dejte raději sprchu.

Dávejte si také extrémní pozor na to, abyste si mikrodermál při sportu nebo jiných činnostech o něco nezachytili nebo se do něj neudeřili. Zejména při sušení ručníkem je riziko vytrhnutí.

Mikrodermální piercing je trošku jiný než klasické piercingy – není možné jej zcela propláchnout. Mikrodermální piercing oplachujte pouze solným roztokem, který si snadno vytvoříte z běžné kuchyňské soli a vody (panák vlažné vody + špetka soli, případně si kupte roztok na čočky).

Mikrodermál je všeobecně nejnáchylnější k infekci zhruba první týden po aplikaci šperku. Infekci poznáte podle toho, že okolí vpichu je zarudlé, horké a citlivé na dotek. Pokud je infekce drobná, postačí, když si na vatový polštářek nanesete desinfekci s co nejmenším obsahem alkoholu a budete si ranku jemně potírat do odeznění infekce. Vhodný je také odvar z heřmánku a hřebíčku a potírat roztokem.

 

Pokud je infekce velká a tělo již začalo vylučovat šperk, kontaktujte mě (nejlépe přes zprávy a pošlete fotku), odborně Vám poradím s dalším postupem.

 

Pokud vám místo vpichu oteklo, pravděpodobně uzávěr mikrodermálu tlačí na otok a tím mu brání v zahojení. V takovém případě doporučujeme vnější závit šperku odšroubovat, ranku zalepit sterilním lepením a počkat, než otok ustane. Ačkoliv se dermal hojí prakticky rychleji než klasický piercing (průměrně 1-3 týdny), z hlediska hygieny je podstatně náročnější, a proto je potřeba k němu přistupovat opravdu zodpovědně.

Jak a kdy piercing vyměnit?

Piercing můžete vyměnit nejdříve po 6 týdnech, kdy dojde k prvotnímu zahojení.

Postup výměny piercingu

Kontaktujte mě. Já Vám dermál vyměním.

Buďte dochvilní, dodržujte správnou domácí péči a termíny ruště min. 48 hod předem. V případě nemoci prosím o přeobjednání.
V ceně je zahrnuta konzultace, šperk a poučení o správné péči.
Platby kartou nejsou možné.

Rezervační formulář

Procedury PMU je potřeba opakovat po 6–10 týdnech. Proto si, prosím, rovnou zarezervujte i termín korekce.

Načítám...